ژانومه

پایه چرخ خیاطی


پایه‌های ساده چرخ خیاطی ژانومه جهت راحت کردن انواع دوخت‌ها، طراحی شده اند تا شما به راحتی بتوانید با تعویض پایه ثابت و قرار دادن پایه مناسب، دوخت مورد نظرتان را مانند دوخت زیپ یا جادکمه انجام دهید. برخی از پایه‌های طراحی شده به همراه چرخ خیاطی‌های ژانومه جهت استفاده توسط شرکت سازنده یا نمایندگی معتبر ژانومه عرضه می گردد.

اما در صورتی که پایه مورد نظر شما در پکیج چرخ خیاطی وجود نداشته باشد، می‌توانید انواع مختلف پایه های چرخ خیاطی ژانومه اعم از پایه قیطان دوزی، چشمه دوزی، چرم دوزی، پایه نوار اریب ژانومه، پایه لبتو یا گان ژانومه، پایه مروارید دوزی ژانومه، پایه گان دوزی ژانومه، پایه چین سوزنی، پایه زیپ دوزی، پایه مغزی دوزی و… را به طور جداگانه از فروشگاه اینترنتی ژانومه سرویس خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. در ادامه برخی از پایه‌های ساده چرخ خیاطی ژانومه برای استفاده و  آشنایی بیشتر معرفی می کنیم.

پایه‌ ساده دوزی ژانومه

پایه ‌های ساده دوزی که به دو صورت طراحی و عرضه می‌شوند، قادر به دوخت ‌های ساده و در برخی از اوقات دوخت‌های زیگزاگی هستند. به گونه‌ای که پایه ‌های ساده دارای شکاف کاملاً باز، علاوه بر ساده دوزی می‌توانند دوخت زیگزاگی را نیز بر روی پارچه انجام دهند. اما پایه‌هایی که دارای شکاف نیم‌باز هستند تنها قادر به انجام دوخت ساده بر روی پارچه می‌باشند.

 

پایه چرخ خیاطی

خرید پایه های ساده چرخ خیاطی ژانومه

پایه‌ سر دوز و پس دوز

این پایه ‌ها برای دوخت ‌های زیگزاگی در قسمت لبه‌ های پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرند و مانع از جمع شدن پارچه در هنگام دوخت می­شوند. این پایه‌ها بیشتر در چرخ‌های سر دوز که برای پس‌دوزی پارچه‌ها به کار رفته و مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایه های چرخ خیاطی مخصوص پس دوزی یا دوخت مخفی در بازار موحود هستند که به وسیله آن ها می توان لبه پایین لباس ها را دوخته و عمل پسدوزی را انجام داد. البته حتما باید نخ همرنگ پارچه را استفاده کرد و به کشش نخ بسیار توجه نمود.

پایه ریشه زن و کوک شل

در قسمت وسط پایه کوک شل زن ژانومه میله ای تعبیه شده است که زیگزاگ ها به روی آن زده شده و چون از حالت معمولی شل تر است، می توانیم با باز کردن دولای پارچه از یکدیگر و چیدن آنها به عنوان کوک شل استفتده کنیم. اما اگر همین زیگزاک ها با پایه های دیگری زده شوند ( که این بستگی به نوع چرخ خیاطی دارد) می توان با آن دوخت ریشه نیز انجام داد.

پایه های زیپ دوزی

بصورت کلی زیپ ها به سه دسته  زیپ های مخفی ، زیپ های دو طرفه و زیپ های کاپشنی تقسیم می شوند. با تمامی پایه های چرخ خیاطی زیپ دوزی چرخ ها می توان هر سه نوع را دوخت را انجام داد اما برای راحت تر دوختن آنها طراحی های متفاوتی برای هرکدام از انواع این پایه های چرخ خیاطی انجام شده است که شما با خرید پایه زیپ دوزی ساده و مخفی، زیبایی را مهمان لباسهایتان کنید.

پایه‌های زیپ دوزی ارائه شده برای چرخ‌های خیاطی از تنوع زیادی برخوردار هستند؛ زیرا پایه‌هایی که برای دوخت زیپ‌های دو طرفه مانند زیپ‌های کاپشن‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. با پایه‌های زیپ دوزی ساده کاملاً متفاوت خواهد بود. اما شکل کلی پایه‌های زیپ دوزی شبیه یکدیگر می‌باشد. تا دوختن زیپ برای شما ساده‌تر باشد.

پایه ساتن دوزی یا گردونه دوزی

جهت نقش اندازی و وصل پارچه ها به یکدیگر می توان از پایه ساتن دوزی استفاده نمود. در هنر و دوخت ساتن دوزی، دوخت زیگزاک ها به قدری نزدیک بهم و یک دست دست زده می شوند که اگر شما آنها را با نخ ابریشمی بدوزید مانند ساتن به نظر می آیند.

پایه لب لول

این پایه چرخ خیاطی به راحتی لبه های دو پارچه را بهم متصل کرده و دوختی یکدست را به شما می دهد. این نوع پایه اکثرا در چرخخیاطی های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 پایه مغزی دوزی

از دیگر پایه هایی که برای دور دوزی استفاده شده و مخصوص دوخت نوار اریب است پایه مغزی دوزی نام دارد. بعد از تهیه نوار اریب و نصب پایه مغزی دوزی به روی چرخ خیاطی خود، می توانید آن را هم از اریب پارچه تهیه کنید و با علامت گذار نوار اریب و یا اتو و دست آن را شکل دهید و یا به شکل آماده از بازار تهیه کرده و شروع به دوختن کنید.

پایه زنجیره دوزی

برای دوخت زنجیره دوزی که نوعی از دوخت های تزئینی است و در بعضی از چرخ ها مثل چرخ خیاطی 802 ژانومه، ماسوره خاصی برای ان در نظر گرفته شده است که این ماسوره نخی به آن پیچیده نشده و مثل ماکو عمل می کند. در حقیقت در زنجیره دوزی فقط نخ رویی را داریم و شکل پایه، ماسوره ماکو همراه با نوع دوخت آن در شکل نشان داده شده است .

نکته مهم این است که هنگام دوخت باید پشت پارچه زیر پایه قرار گیرد زیرا دوخت زنجیره زیر کار است. درانتها نیز دقت کنید نخ را بلند تر بچینید و با سوزن دستی انتهای آن را محکم کنید. در صورت بی دقتی و کشیده شدن اشتباه نخ تمام دوخت شما شکافته می شود.

پایه رگه دوزی

رگه دوزی دوخت های نازک و تزینی است که روی لباس ها انجام می شود در پشت پایه شیار های نازکی تعبیه شده و باید با سوزن دوقلو با فاصله زیاد دوخته شود این دو دوخت که زیر آن کمی جمع شده و کمک می کند رگه نازکی روی پارچه قرار گیرد. هر رگه جداگانه باید اتو شود و بعد رگه دیگر در کنار آن دوخته شود .

پایه چرخ خیاطی ژانومه

پایه چرخ خیاطی

 

برای آشنایی بیشتر با پایه‌های پیشرفته‌تر و پایه‌های ساده چرخ خیاطی ژانومه، می‌توانید مقاله بعدی ارائه شده در رابطه با پایه‌های پیشرفته را در وب سایت ژانومه سرویس مورد مطالعه قرار دهید و اطلاعات کافی را در این زمینه بدست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه محصولاتتماس با ما