آموزش کار با چرخ خیاطی ژانومه

آموزش کار با چرخ خیاطی

آیا شما نیز به دنبال یادگیری کار کردن با چرخ خیاطی ژانومه و دوخت نقش و نگار های زیبا به روی پارچه هستید؟ قبل هر چیزی شما نیار به یک چرخ خیاطی کارآمد و با قیمتی به صرفه دارید. چرخ خیاطی ژانومه ساخت کشور ژاپن یکی از برترین چرخ خیاطی های سراسر دنیا با شهرتی همگانی است. شرکت ژانومه با بیش از 50 سال سابقه کار در عرصه تولید ماشین های دوخت، بافت و برش تاکنون امتحان خود را پس داده و جایگاه خود را در میان خیاطان و دوستداران چرخ خیاطی پیدا کرده است.

ویژگی های چرخ خیاطی ژانومه

چرخ خیاطی ژانومه با داشتن قابلیت های فوق العاده برای سالیان متمادی در کارگاه های تولیدی بی رقیب بوده و از مهمترین ویژگی های این برند چرخ خیاطی می توان به دارا بودن گردونه تنظیم خاص قرار گرفته به صورت سوزن درون چرخ، قابلیت بی نظیر دوخت انواع پارچه‌های از جمله ضخیم و نازک، دارا بودن اهرم درجه زیگزال البته به منظور انجام گلدوزی در بسیاری از کارگاه گلدوزی، مجهز بودن به سیستم ژتونی البته برای گلدوزی روی لباس‌ها، دارا بودن سیستم قاب ماکو به صورت تمام فلزی با کیفیت، دارا بودن قابلیت بی نظیر دوخت بیش از 100 نمونه دوخت متفاوت و… قطعا همراهی همیشگی برای شما خواهد بود. شما می توانید جهت سفارش و اطلاع از قیمت چرخ خیاطی ژانومه توسط نمایندگی معتبر ژانومه سرویس سری به فرذوشگاه زده و انواع مخلتلف و پر کاربرد این چرخ خیاطی کارامد را مشاهده کنید.

آموزش کار با چرخ خیاطی ژانومه

پایه چرخ خیاطی ژانومه

انواع مختلف چرخ خیاطی ژانومه

برند ژانومه از محصولات تولیدی شرکت ژانومه بوده و در مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند، هر کدام از مدل ها قابلیت های منحصر به فرد و دیزاین مخصوص به خود را دارند. هزینه درخواستی مدل های برند چرخ خیاطی ژانومه با توجه به نوع امکانات آن متفاوت بوده و از محصولات پرکاربرد در صنعت تهیه ی پوشاک به شمار می آیند، به طور معمول افرادی که به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت دارند به دنبال محصولی هستند که دارای کیفیت بهتر و کارایی مطلوب تری باشد از این روی با اطمینان خاطر می توان گفت که برند چرخ خیاطی ژانومه یکی از محصولات ایده آل برای شما خواهد بود.
چرخ خیاطی های ژانومه بنابر ساختار داخلی شان به سه نوع چرخ خیاطی دستی، مکانیکی و کامیپوتری دسته بندی می شوند.  هر مدل چرخ خیاطی ژانومه دارای اجزای مختلفی بوده و کارکرد های متفاوتی دارند. سعی بر این است تا در خصوص پرکاربردترین مدل های چرخ خیاطی صحبت کنیم تا مخاطبان با شناخت و معرفی انواع مدل ها بتوانند بهترین چرخ خیاطی را برای خرید انتخاب کنند.

اگر مبتدی هستید و تا کنون از چرخ خیاطی برای دوختن لباس استفاده نکرده‌اید. تا حد امکان از راهنمایی افراد متبحر برای یادگیری استفاده از چرخ خیاطی و کار کردن با چرخ خیاطی ژانومه کمک بگیرید. همچنین دفترچه راهنما و سی دی قرار گفته درون پکیج همراه چرخ خیاطی ژانومه، شما را به طور کامل در رابطه با چگونگی عملکرد چرخ خیاطی و کار کردن با چرخ خیاطی ژانومه راهنمایی خواهد کرد.

کار کردن با چرخ خیاطی ژانومه

نکات ایمنی مهم در استفاده از چرخ خیاطی ژانومه

اگر به طور جدی قصد دارید تا خیاطی را به طور حرفه‌ای پیگیری کنید. یا تنها می­خواهید از چرخ خیاطی ژانومه برای انجام تعمیرات ساده لباس‌ها در منزل استفاده کنید. در هر دو صورت باید درباره نکات مهم و ایمنی استفاده از چرخ خیاطی ژانومه، آگاهی کافی داشته باشید. در ادامه برخی از این نکات ایمنی جهت آشنایی بیشتر شما بیان شده است، که توجه شما را به آن­ها جلب می‌کنیم.

سعی کنید هنگام استفاده از چرخ خیاطی، تا حد امکان دستتان را به صورت موازی با سوزن چرخ خیاطی و در روی قسمت پارچه قرار دهید و از نزدیک کردن دستتان به سوزن چرخ خیاطی و سایر قطعات در حال حرکت چرخ اجتناب نمایید.

قبل از شروع به خیاطی توسط چرخ خیاط ژانومه، از مناسب بودن سوزن چرخ خیاطی و درست قرار گرفتن آن در جایگاه مد نظر اطمینان حاصل کنید؛ زیرا در صورت ایجاد خم‌شدگی در قسمت سوزن، امکان شکستن آن در هنگام دوختن لباس‌ها و ایجاد خطرات احتمالی وجود خواهد داشت.

برای تعمیر چرخ خیاطی از اقدامات خودسرانه جدا اجتناب کنید و این امر را به متخصصین این حوزه بسپارید؛ زیرا در صورت دست‌کاری قطعات چرخ خیاطی ژانومه و تعمیر نامناسب آن احتمال برق‌گرفتگی و خطرات جانبی دیگر وجود خواهد داشت.

در هنگام خواب‌آلودگی تا حد امکان از چرخ خیاطی استفاده ننمایید.

هنگام استفاده از چرخ خیاطی از دوختن لباس‌های ضخیمی که چرخ خیاطی قادر به دوختن آن‌ها نیست پرهیز کنید و برای دوختن این لباس‌ها مداومت به خرج ندهید؛ زیرا این عمل سبب کاهش عملکرد مناسب چرخ خیاطی در طول زمان استفاده خواهد شد.

سعی کنید در هنگام استفاده از چرخ خیاطی ژانومه درون یک محیط نورانی قرار بگیرید. تا دوخت لباس‌های گوناگون مانند لباس‌های تیره به راحتی برای شما امکان‌پذیر باشد.

آموزش کار با چرخ خیاطی ژانومه

چرخ خیاطی مکانیکی ژانومه از اجزای ساده تری در مقایسه با چرخ های خیاطی کامپیوتری تشکیل شده است همین امر سبب می شود که نقض فنی کمتری در ارتباط با این نوع از دستگاه ها به وجود آید. شما ابتدا می بایست اجزای مهم چرخ خیاطی را شناخته و با طرز کارکرد هر کدام آشنا شوید تا بتوانید بدون ایجاد مشکل شروع به کار کردن با چرخ خیاطی ژانومه کنید. در ادامه مهم ترین این اجزا را برایتان نام میبریم.

ماسوره و ماکو: شما توسط قرقره نخ ماسو را پر کرده و پس جاگذاری درون ماکو درپوش صفحه سوزن را می بندید.

جای گیری ماسوره درون ماکو

جایگاه ماسوره و قرار گیری درون ماکو

دکمه های تنظیم کننده دوخت : شما با استفاده از دکمه های تنظیم دوخت بسته به نوع پارچه، نخ و مدل دوختتان درجه دوخت را تنظیم می کنید.

اهرم بالا برنده نخ : اهرم بالا برنده و یا شیطانک وظیفه بالا نگه داشتن و تنظیم کشش نخ را هنگام دوخت دارد.

پایه دوخت : شما با استفاده از پایه های مختلف دوخت می توانید انواع دوخت های ساده، زیگزاگ، قیطان دوزی، چشمه دوزی، ابری دوزی، تکه دوزی و… را به زیبایی به روی پارچه کار کنید.

پیچ نگه دارنده ی سوزن وظیفه نگه داشتن سوزن را بر عهده دارد.

قسمت های هدایت کننده نخ، باعث کشش متناسب نخ و در نتیجه دوخت های بدون مشکل به روی پارچه می شود.

و در صورت وجود هرگونه عیب فنی در بخش و اجزای تشکیل دهنده ی چرخ خیاطی مکانیکی ژانومه عمل دوخت ممکن نخواهد بود و یا به سختی همراه با دوخت ناقص انجام می شود.

خرید چرخ خیاطی ژانومه

برای دریافت راهنمایی بیشتر در رابطه با خرید آنلاین چرخ خیاطی‌های برند ژانومه، می‌توانید به وب‌سایت فروشگاه اینترنتی ژانومه سرویس مراجعه کنید. سپس چرخ خیاطی مورد نظرتان را جهت خریداری انتخاب کرده و سفارش دهید. تا فروشگاه ژانومه سرویس در اسرع وقت آن را برای شما ارسال کند.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانه محصولاتتماس با ما