عیب های رایج در چرخ خیاطی

چرخ خیاطی وسیله‌ای برای دوخت انواع پارچه‌های گوناگون مانند پارچه‌های نازک، ضخیم، حریر و حتی پارچه‌های از جنس چرم است.

از زمان آغاز اختراع چرخ خیاطی تا به امروز، چرخ خیاطی‌های عرضه شده با تغییرات و تحولات بسیار زیادی مواجه شده است و هر کدام از چرخ‌های عرضه شده برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اولین چرخ خیاطی‌ها توسط دسته‌های طراحی شده دستی برای حرکت سوزن چرخ خیاطی برای دوخت مورد استفاده قرار می‌گرفته است؛ اما بعد از تغییرات بیشتر موتورهای مکانیکی به چرخ خیاطی‌ها اضافه شد. تا فرآیند دوخت توسط چرخ خیاطی‌ها با سرعت بیشتری بتواند صورت بپذیرد.

امروزه چرخ خیاطی‌های گوناگون در کارگاه‌های تولیدی جهت تولید پوشاک، به عنوان یک کسب و کار استفاده می‌گردد و توانسته است برای افراد زیادی اشتغال زایی کند.

چرخ خیاطی‌های برقی

پس از اختراع نیروی برق، نیروی الکتریکی جایگزین نیروی مکانیکی شد. تا سرعت دوخت پارچه‌ها افزایش پیدا کند و نیاز به فعالیت بدنی کمتری جهت انجام دوختن لباس‌ها وجود داشته باشد.

امروزه نیز چرخ‌های صنعتی گوناگون مانند چرخ خیاطی‌های ژانومه که توسط موتور برق کار می‌کنند جهت استفاده عرضه شده‌اند. چرخ خیاطی­های برقی ضمن فراهم کردن سرعت مناسب، کیفیت دوخت را نیز افزایش می‌دهند.

چرخ خیاطی‌های کامپیوتری

با پیشرفته‌تر شدن تکنولوژی و عرضه فناوری‌های گوناگون، چرخ خیاطی‌های کامپیوتری ارائه شده­اند؛ که قابلیت اتصال به اینترنت و بهره‌مندی از فناوری‌های جدید را دارا می‌باشند.

این چرخ خیاطی‌ها به راحتی انواع الگوهای به روز عرضه شده را از اینترنت دریافت کرده و جهت استفاده در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از این رو چرخ خیاطی‌های کامپیوتری با وجود داشتن امکانات پیشرفته و رابط کاربری ساده جهت استفاده افراد مبتدی بسیار مناسب هستند.

در چرخ خیاطی‌های امروزی از امکاناتی نظیر پایه مخصوص دوخت زیپ، جادکمه، دکمه زن و… برای دوخت‌های مورد نظر استفاده شده است. تا خیاط­های حرفه‌ای به راحتی بتوانند از این چرخ خیاطی‌ها استفاده کنند.

انواع دیگر چرخ خیاطی‌های ارائه شده عبارت‌اند از چرخ خیاطی‌های سر دوز، چرخ خیاطی‌های راسته‌دوز، چرخ خیاطی‌های میان دوز و… که در بازار عرضه شده‌اند. تا بنا بر نیاز کاربران مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 

جهت آشنایی بیشتر با انواع مدل‌های چرخ خیاطی‌های امروزی ژانومه، می‌توانید به صفحه فروشگاه مراجعه کنید و قابلیت‌های این چرخ خیاطی‌ها را به طور کامل مورد مطالعه قرار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه محصولاتتماس با ما