آشنایی با انواع پایه‌های پیشرفته چرخ خیاطی ژانومه

پایه چرخ خیاطی ژانومه

پایه مغزی دوزی


آشنایی با انواع پایه‌های پیشرفته چرخ خیاطی ژانومه

در مقاله قبلی  در رابطه با انواع پایه‌های کمکی که جهت راحت کردن دوخت‌های ساده بر روی پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالبی جهت آشنایی بیشتر شما بیان شد.

در این مقاله نیز در ادامه مقاله قبلی، به بررسی برخی از پایه‌های پیشرفته چرخ خیاطی ژانومه پرداخته شده است. تا شما در هنگام خرید و استفاده از چرخ خیاطی‌های ژانومه با طرز کار این پایه‌ها آشنایی کامل‌تری داشته باشید.

 

پایه طراحی شده کردونه دوزی یا ساتن دوزی

این پایه‌ها که بیشتر برای دوخت  تکه دوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیگزاک‌های ریز و ظریفی را در کنار هم جهت زیباتر شدن دوخت قرار می‌دهد و در هنگام دوخت نیز، دوخت نیم گرد زیبایی را بر روی پارچه به وجود می­آورد.

 

پایه چرخ خیاطی ژانومه

پایه ساتن دوزی

 

 

پایه طراحی شده مغزی دوزی

این پایه‌های طراحی شده جهت دوخت مغزی و نوار اریب کاربرد دارند. شما تنها باید نوار اریب یا مغزی را در جهت مورد نظر قرار داده و توسط این پایه‌ها بدوزید. این پایه‌ها به شما کمک می‌کند تا بدون این‌که پارچه در زیر پایه لیز بخورد و منحرف شود. بتوانید نوار اریب یا مغزی را در قسمت مورد نظر به طور مناسب بدوزید.

پایه چرخ خیاطی ژانومه

پایه مغزی دوزی

 

پایه طراحی شده قیطان‌دوزی

این نمونه از پایه‌های طراحی شده دارای شیاره نسبتاً کلفت و ضخیمی در قسمت زیرین پایه هستند؛ که قیطان درون این قسمت قرار گرفته و برای دوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته قیطان‌دوزی را می‌توان توسط پایه‌های همه‌کاره چرخ خیاطی نیز انجام داد؛ اما باید توجه داشته باشید که در هنگام انجام دوخت‌های زیگزاگی توسط چرخ خیاطی، سوزن دقیقاً در کنار قیطان جهت دوخت قرار بگیرد. تا سوزن دچار شکستن یا کج شدن در هنگام دوخت نشود.

 

پایه طراحی شده لب لول

این پایه‌ها دارای لبه برگردی در قسمت سری خود هستند؛ که ابتدا باید پارچه درون این لبه‌ها قرار بگیرد و سپس دوخته شود. از این پایه‌ها جهت دوخت زیگزاگ و دوخت ساده می‌توان استفاده کرد؛ اما باید توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از دوخت‌های زیگزاگی طول دوخت از طول لبه پارچه بیشتر نباشد.

 

پایه چرخ خیاطی ژانومه

پایه لب لول

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه محصولاتتماس با ما